Ben Kimim?

1990 yılı İzmir doğumluyum. Ted Koleji‘nin ardından Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdim. 2012 yılında A.B.D.’de Drexel University’de Pazarlama, Elektronik & Bilgisayar mühendisliği dersleri ve bunun yanında çok fazla da kilo aldım 🙂

2013 yılında e-kitap, dijital film ve müzik satışı yapan bir dijital içerik platformu kurarak çalışma hayatına başlangıç yaptım. Daha sonra, 3 buçuk sene finans sektöründe dijital performans pazarlama alanında devam ettim.

Üniversite hayatım boyunca, ve özellikle de Amerika’dan döndükten sonra hep kilo vermeye çalışıp, birçok farklı diyet ve beslenme tipi denedim. Başarısız denemelerimin olumsuz etkisi, kurumsal hayatın stresi ile birleşince kilo vermem daha da zorlaştı ve buna ek olarak sindirim sistemi problemleri yaşamaya başladım. Durumun önemini anlayıp hem kendi araştırmalarım hem de gastroentoloğumun yönlendirmesi ile çareyi alkali beslenmede buldum. Kısa süre içerisinde “Alkali Beslenme” üzerine yazılmış okunmadık makale, araştırma yazısı bırakmadım ve bu beslenme modeli ile ilgili öğrendiklerimi kendi yaşamıma uyguladım. Böylece hem sindirim sistemi problemlerimi çözdüm hem de 14 kg vererek görünüş ve sağlık açısından dilediğim fit bedene kavuştum.

Beni böylesine değiştiren ve sağlığıma tekrardan kavuşmamı sağlayan alkali beslenme mucizesini başkalarına da öğreterek herkesin sağlığına, bedensel görünüşüne, özgüvenine ve dolayısıyla hayatına güzel bir dokunuş yapabilmek amacıyla University of Natural Health’den Alkali Beslenme üzerine dersler alarak Certified Holistic Nutrition Practitioner programına kayıt oldum. Bu alandaki bilgilerimi pekiştirmek için eğitim sürecime Stanford School of Medicine’dan Child Nutrition, Ludwig Maximilian University’den Nutrition in Pregnancy, Spectrum Mental Health’den Health Psychology in Practice, The Health Sciences Academy’den Clinical Weight-Loss Strategies to Support Your Clients ve Irene Diet Academy’den Moleküler Beslenme Diyetisyenliği sertifikaları alarak devam ettim.

2018 yılında ise Londra’ya yerleşerek Regent’s University’de Institute of Health Sciences‘ın Diploma in Nutrition and Lifestyle Coaching programını tamamladım ve UK Health Coaches Association‘a üye oldum. 2018 yılından beri ise İngiltere’de bu alandaki çalışmalarımı sürdürmekteyim.

2015 yılından beri kurumsal kariyerimin yanında Holistik Beslenme ve Yaşam Tarzı Koçluğu yaparak birlikte çalıştığım öğrencilerime yoğun tempo, stresli yaşam, sosyal hayat ve şehir hayatı koşturmacası içerisinde de alkali beslenerek sağlıklı kalmanın mümkün olduğunu aşılamaya, ve bu beslenme düzenini bir hayat tarzı haline getirerek sürdürülebilir kılmaya çalışıyorum..

WhatsApp İletişim whatsapp